Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

 

Tento řád stanoví pravidla pro udělování ceny Duhové křídlo 2022.

 

VYHLAŠOVATEL CENY

Vyhlašovateli jsou Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje.

Cena je udílena za významnou činnost v sociálních službách a ve prospěch osob se zdravotním postižením.

 

VYHLÁŠENÉ KATEGORIE

Cena Duhové křídlo 2022 je vyhlášena ve čtyřech kategoriích:

 

I.              Profesionál

II.             Dobrovolník/Filantrop

III.           Poskytovatel sociálních služeb

IV.           Cena Michala Hašta za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením

 

Cena v kategorii I. Profesionál se uděluje jednotlivcům – pracovníkům zařízení sociálních služeb, neziskových organizací, veřejné správy a dalších subjektů ze sociální oblasti.

Cena v kategorii II. Dobrovolník/Filantrop se uděluje organizacím a jednotlivcům – pečujícím osobám, dobrovolníkům pomáhajícím bez nároku na odměnu osobám nebo organizacím, donátorům a sponzorům.

Cena v kategorii III. Poskytovatel sociálních služeb se uděluje organizacím za výjimečnou kvalitu poskytování sociálních služeb.

Cena v kategorii IV. Cena Michala Hašta za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením se uděluje jednotlivcům, kteří dlouhodobě pracují ve prospěch osob se zdravotním postižením.

 

Nominováni mohou být jednotlivci a organizace působící na území Pardubického kraje. 

 

NÁVRHY NA UDĚLENÍ CENY

Nominace do obou kategorií mohou podávat fyzické i právnické osoby. Návrhy se podávají na předepsaném formuláři, který je k dispozici na webových stránkách www.duhovekridlo.cz .

Formuláře lze podat elektronicky na www.duhovekridlo.cz , zaslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu NRZP Pardubického kraje, K Blahobytu 1763, 530 02 Pardubice - Zelené Předměstí. Kontaktní osobou je Lenka Skokanová, telefon 736 751 202, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Navrhovatel je povinen zajistit písemný souhlas navrhovaného s jeho nominací.

Uzávěrka pro podávání návrhů je 30. června 2022. Pro zařazení návrhu zaslaného poštou je rozhodující datum podací pošty na zásilce. Později odeslané návrhy nebudou zařazeny do hodnocení.

Cenu Duhové křídlo může jednotlivec nebo organizace získat v dané kategorii pouze jednou.

 

POSUZOVÁNÍ NÁVRHŮ A VYHLÁŠENÍ CENY

Návrhy na ocenění budou posouzeny komisí složenou ze zástupců Pardubického kraje, NRZP ČR a médií, popř. dalších subjektů. Vítězové v každé kategorii obdrží cenu, kterou navrhl a vytvořil Ak. arch. Miloslav Chaloupka. Další dva nominovaní v každé kategorii obdrží pamětní diplom a drobné dárky.

Výsledky ceny Duhové křídlo 2022 budou slavnostně vyhlášeny a nominovaní převezmou ocenění dne 22. září 2022 v Pardubicích.