Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Tisková zpráva 7. října 2013

Letošní nominace byly skutečně pozoruhodné. Lísteček s rukou psaným návrhem, který zaslala stará paní, i nominace podepsaná od všech zaměstnanců a klientů organizace pomáhající nevidomým. Celkem se na Cenu hejtmana za činnost ve prospěch osob se zdravotním postižením Duhové křídlo 2013 sešlo 75 nominací. Vybrat finalisty nebylo nic jednoduchého.

 

Porota koncem září zvolila celkem 10 finalistů ve dvou kategoriích – profesionálové a dobrovolníci.

 

Mezi nominovanými profesionály je organizace Česká abilympijská asociace, která zajišťuje aktivity a služby pro lidi s postižením a tyto aktivity se jí podařilo soustředit do Integračního centra sociálních aktivit Kosatec.

Další finalistkou je Iva Liedermanová za dlouholetou koncepční práci na bezbariérovosti města Pardubice. I díky ní jsou Pardubice městem přístupným nejen lidem se zdravotním postižením, ale i seniorům a rodinám s dětmi v kočárku.

Ve finále je i Dana Stoklasová, která řadu let pomáhá lidem se zrakovým postižením. Je ředitelkou Tyflocentra, které letos slaví 10 let své působnosti.

Zdena Šándorová také zasvětila lidem s postižením kus života. Pomáhala rodinám dětí s postižením ve Sdružení pro ranou péči Pardubice, nyní působí na Univerzitě Pardubice, kde mimo jiné stála u zrodu poradny pro studenty se zdravotním postižením.

Dagmar Šolcová působí jako úřednice na pardubickém Úřadu práce. Její kanceláří projdou snad všichni lidé se zdravotním postižením, kteří žádají o kompenzační pomůcky, průkazy osob se zdravotním postižením nebo příspěvek na péči. Svým klientům citlivě a empaticky radí a pomáhá zdaleka nad rámec svých pracovních povinností.

V kategorii dobrovolník uspěl Ondřej Flégr, který vede taneční kroužek pro děti s postižením ze školy Svítání.

Do finále se dostala i Jaroslava Koukalová, dlouholetá funkcionářka organizací lidí se zdravotním postižením.

Další nominovanou je Alena Nováková, která již 13 let vede pardubický Klub onkologicky nemocných.

Ve finále je i Milan Pešek, který zastává neplacenou funkci předsedy Pardubické krajské rady osob se zdravotním postižením.

Posledním finalistou je Petr Vostřel, který je zaměstnancem a zároveň nadšeným dobrovolníkem v Hamzově léčebně v Luži.

 

„Oproti loňskému roku se počet došlých návrhů zvýšil o více než dvacet, takže pro porotu bylo velmi těžké z takového množství vybírat,“ vysvětluje organizátorka soutěže Radka Svatošová a dodává, že by si ocenění zasloužili všichni navržení. „Z došlých nominací je vidět, kolik je mezi námi lidí, kteří nezištně pomáhají lidem s postižením a seniorům. Mnoho z nich přitom nikdo nezná. Hlavním smyslem ceny Duhové křídlo je, aby se o jejich záslužné práci veřejnost dozvěděla, aby jejich práce byla oceněna a inspirovala další,“ vysvětluje Svatošová.

Vítězové obou kategorií budou vyhlášeni a celá akce bude zakončena slavnostním předáním cen z rukou hejtmana dne 6. listopadu 2013 v Integračním centru sociálních aktivit Kosatec.

 

 

Kontakt:

 Radka Svatošová

 tel.: 466 952 423

 mobil: 736 751 202

 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Projekt je realizován jako regionální subprojekt projektu „ Aktivní občané a média“ - CZ.1.07/3.1.00/37.0069