Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

 Znáte někoho, kdo pomáhá lidem se zdravotním postižením? Nominujte ho do soutěže

 Cenu hejtmana „Duhové křídlo 2013“ za činnost ve prospěch osob se zdravotním postižením vyhlašuje již podruhé Pardubická krajská rada osob se zdravotním postižením ve spolupráci s Pardubickým krajem.

 „Tuto cenu získají jednotlivci či organizace za práci, kterou celá léta dělají pro lidi se zdravotním postižením. Patří jim za to dík a uznání, protože je to práce potřebná,“ říká Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor.

 Ceny pro letošní ročník opět vytvořil akademický architekt Miloslav Chaloupka. „Unikátní ceny mají podobu keramické kachle s motivem duhy a andělského křídla. Dobře by se vyjímaly i doma v obývacím pokoji, proto po loňském předávání musel tvůrce ceny odolávat několika zájemcům, kteří kachle chtěli ihned zakoupit,“ s úsměvem dodává Radka Konečná.

 V loňském roce si cenu pro organizace odneslo Speciálně pedagogické centrum Svítání, cenu pro jednotlivce získala Jana Hanzlíková z Pardubic. Jana Hanzlíková získala pět nominací, mj. za profesionální a lidský přístup k dětem se zdravotním postižením a jejich rodinám. Zvláštní cenu za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením obdržel Otmar Cvrkal ze Svitav.

 Pokud ve svém okolí znáte někoho, kdo pomáhá lidem s postižením, ať už jako dobrovolník nebo profesionál, neváhejte se zasláním nominace. Další ročník akce se totiž uskuteční až za dva roky.

 Nominovat lze jak profesionály, tak i dobrovolníky, a to vždy v dané kategorii. Nominaci může podat jak fyzická, tak i právnická osoba. Nominace je potřeba podat na formulářích, které jsou ke stažení na webových stránkách www.duhovenoviny.cz. Formuláře si můžete také vyzvednout v sídle Pardubické krajské rady osob se zdravotním postižením v Pardubicích. Vyplněné formuláře je možné odeslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na  adresu NRZP ČR, Erno Košťála 1013, 530 12 Pardubice.

 Vyhodnocení nominací proběhne na přelomu září a října, kdy příslušná porota vybere do užšího hodnocení pět jednotlivců i organizací. Vítězové budou vyhlášeni a celá akce bude zakončena slavnostním předáním cen z rukou hejtmana dne 31. října 2013 v Integračním centru sociálních aktivit Kosatec.