Zpět na začátek

PATRONKA DK

TÁŇA FISHEROVÁ
Patronkou Duhového křídla je paní Táňa Fischerová.

Partneři akce

Další partneři akce

Duhové křídlo - ocenění v sociální oblasti

Pardubický kraj společně s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR vyhlašuje 3. ročník ocenění Duhové křídlo 2015.

Duhové křídlo je ocenění pro organizace a jednotlivce pracující v sociálních službách a ve prospěch zdravotně postižených osob. Ocenění bude probíhat ve 4 kategoriích a nominace se může zúčastnit každý občan kraje a nyní s jednodušším přístupem prostřednictvím nových webových stránek www.duhovekridlo.cz.

„Na těchto stránkách najdete nejen informace o ocenění „Duhové Křídlo“, včetně informací o minulých ročnících, ale můžete si zde stáhnout formuláře pro nominaci k jednotlivým kategoriím oceněním a poté nominace odeslat prostřednictvím e-mailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. z pohodlí svého domova“, řekla Radka Svatošová, zástupce NRZP ČR v Pardubickém kraji.

Novinkou tohoto ročníku je širší zapojení organizací sociálních služeb, které se budou podílet i na hlavním programu ve formě vystoupení se svými klienty. V březnu proběhlo již 1. regionální kolo účastníků v Poličce, z kterého postoupily 3 výborné soubory z domovů sociálních služeb v Rychmburku, Žampachu a Slatiňan. Fotky z tohoto kola si můžete prohlédnout na webových stránkách Pardubického kraje a budou i ke zhlédnutí na webových stránkách Duhového křídla.

„Slavnostní předání ocenění „Duhové křídlo 2015“ proběhne 30. září 2015 v ABC klubu v Pardubicích. Vystoupí zde nejlepší soubory uživatelů sociálních služeb z regionálních kol a také vystoupí známá zpěvačka Lenka Filipová, která nad tímto ročníkem převzala patronát“, říká Pavel Šotola, radní pro oblast sociálních věcí a neziskového sektoru. „Velice nás těší, že moderování programu se opět ujala Táňa Fišerová“, Pavel Šotola, který převzal nad celou akcí Duhového křídla záštitu.

Naším záměrem je, aby se Duhové křídlo stalo každoročním oceněním v oblasti sociálních služeb a to jak organizací, tak především pracovníků a dobrovolníků v této oblasti. Zároveň bychom chtěli, aby toto slavnostní oceňování bylo přístupné pro širokou veřejnost v celém kraji. Letošní ročník se bude konat v Pardubicích, příští roky bychom rádi přesunuli konání i do dalších míst kraje“, řekl Pavel Šotola.