Zpět na začátek

PATRONKA DK

TÁŇA FISHEROVÁ
Patronkou Duhového křídla je paní Táňa Fischerová.

Partneři akce

Další partneři akce

Bubnování, tanec, zpěv i recitace pomáhají lidem s hendikepemPardubiceKrásné dopoledne naplněné deseti kulturními vystoupeními klientů sociálních služeb uspořádal Pardubický kraj spolu s pardubickým pracovištěm Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP). Pod patronací radního Pavla Šotoly se předvedli účinkující od nejmenších dětí z centra Naděje Litomyšl až po nejstarší generaci z domovů pro seniory. Tři z těchto vystoupení si porota vybrala do zářijového programu k vyhlášení Duhového křídla.

„Všechna vystoupení jsou důkazem toho, že klienti tráví svůj čas v sociálních zařízeních opravdu tvůrčím způsobem, pracuje se s nimi, mohou rozvíjet svůj talent a třeba si i plnit své sny. Přesto, že někteří tady vystupovali na veřejnosti zcela poprvé, předvedli i díky velmi přátelské atmosféře v sále programy plné energie a nadšení. Moc jim všem gratuluji,“ řekl radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.

Porota si do programu Duhového křídla vybrala vystoupení tanečního souboru Amare ze základní a praktické školy Svítání, přednes vlastní básně v podání 85leté Růženy Smetanové z Domova pro seniory Dubina a tanec s křídly bohyně Issis v podání dvou členek Svazu postižených civilizačními chorobami ze Svitav.

Ocenění Duhové křídlo je určeno pro organizace a jednotlivce, kteří pracují v oblasti sociálních služeb a ve prospěch hendikepovaných. Své favority na cenu může nominovat každý občan kraje prostřednictvím webových stránek www.duhovekridlo.cz až do konce června 2015.

„Nominace je možné podávat do čtyř kategorií – profesionál, dobrovolník, poskytovatel sociálních služeb a zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Novinkou letošního ročníku je širší zapojení organizací sociálních služeb,“ informovala Radka Svatošová z NRZP Pardubice. Formuláře najdete na.