Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Pardubice – Duhové křídlo, tedy ocenění organizací a jednotlivců pracujících v sociálních službách a ve prospěch osob se zdravotním postižením, oslavilo letos 10 let v kongresovém sále Paláce Pardubice. Poděkování a ocenění převzali jednotlivci i organizace, u kterých porota ocenila podíl na mimořádně prospěšných aktivitách v této oblasti. O příjemnou atmosféru na vyhlášení se postaralo trio Chanson CouCou.

Duhové křídlo organizují Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje. Porotci každoročně vybírají z mnoha zaslaných nominací z celého Pardubického kraje. „Duhové křídlo je především poděkováním lidem, kteří dobře a obětavě dělají svou práci v sociálních službách a pro osoby se zdravotním postižením. Sice porota vybere v každé kategorii vždy jednoho vítěze, ale poděkování patří všem. Lidé, kteří působí v sociálních službách ať už jako profesionálové nebo dobrovolníci, mají za sebou další perný rok a v mnoha případech byli v mimořádných podmínkách pro své klienty druhou rodinou,“ uvedl předseda poroty, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Mezi profesionály zvítězila Hana Janiková, ředitelka Rodinného Integračního Centra v Pardubicích. Tam se starají nejen o děti s diagnózou poruchy autistického spektra, ale i o jejich soužití s rodinou a dalším okolím. Za zmínku stojí například komunitní služba Homesharing, za kterou tento rok získalo Rodinné integrační centrum cenu Inovace v sociálních službách.

Dalšími finalistkami v této kategorii byly Pavlína Břeňová, která pracuje jako vedoucí pobočky Naděje v sociálně vyloučené lokalitě v České Třebové, kde obětavě pomáhá všem potřebným obyvatelům, a Jitka Kratochvílová z pardubické poradny Národní rady osob se zdravotním postižením.

Mezi dobrovolníky byla oceněna Olga Radimecká, která se ve svém volném čase věnuje skupinám dospělých a malých dětí, s cílem naučit je společně běhat, sportovat a užívat si pohybu. Realizuje také přednášky na téma zdravý životní styl, a cvičení ve fitness. Olga nechybí nikde, kde se potkává pohyb s pomocí potřebným a významně se zapojila také do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Dalšími oceněnými finalistkami byly Zdena Brandejsová, vedoucí aliance pro ženy s rakovinou prsu ve Svitavách a Libuše Bombačová ze Svazu tělesně postižených v Heřmanově Městci.

V Kategorii Poskytovatel sociálních služeb bylo letos oceněno Duhovým křídlem Centrum J. J. Pestalozziho, které po 30 letech činnosti patří k největším neziskovkám v Pardubickém kraji a na Vysočině. Organizace poskytuje 10 sociálních služeb a zaměstnává 72 odborníků z řad psychologů, psychoterapeutů, speciálních pedagogů a sociálních pracovníků. Má pověření k výkonu sociálně právní ochrany dětí, pomáhá obětem trestných činů a v posledních pěti letech poskytuje také služby v oblasti oddlužení. Každoročně jím projde na 2 200 lidí.

Další ceny získaly také Sociálně aktivizační služby organizace Tamtam v Pardubicích za pomoc osobám neslyšícím či nedoslýchavým a Domov Na cestě, který je poskytovatelem komunitních služeb pro osoby s duševním onemocněním.

Cenu Michala Hašta za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením převzala Danuše Fomiczewová. Ta byla až do roku 2020 ředitelkou Domova u fontány, kde se za jejího vedení významně zvýšila kvalita poskytovaných služeb. Paní Fomiczewová se i nadále věnuje školení, vzdělávání, a lektorské činnosti týkající se péče o klienty s demencemi a paliativní péče.

Cenu radního Pardubického kraje Pavla Šotoly letos získal Petr Kvapil. Tohoto sedmdesátníka sice v mládí připoutal úraz na vozíček, ale ani to ho neodradilo od vlastního podnikání v opravách kol. Dnes provozuje vlastní cykloservis a zároveň je úspěšným šachistou. „Pan Petr Kvapil je vzorem člověka, pro kterého vozík není překážkou a který i přes své těžké zdravotní postižení dokáže žít život plnohodnotně, jeho přístup k životu je inspirací pro ostatní,“ uvedl Pavel Šotola.

 

Vážení přátelé,

co nejsrdečněji si Vás dovolujeme pozvat na jubilejní, v letošním roce již desátý ročník ceny Duhové křídlo 2022.

Slavnostní předávání cen se uskuteční dne 22. 9. 2022 od 15:00 hodin, v kongresovém centru CONGRESS CENTRE, ATRIUM Palác Pardubice.

Program:
15.00 – 16.30     vyhlášení kategorií a předání cen Duhové křídlo
16.30 – 17.00     koncert Chanson Trio CouCou
17.00 – 18.30     slavnostní raut

Moderuje Zuzana Nováková.

Kongresové centrum je součástí obchodního domu ATRIUM Palác Pardubice, konferenční sál se nachází ve třetím podlaží a prostředí celého OD je bezbariérové.

Velmi dobrá dostupnost MHD z vlakového i autobusového nádraží, v těsné blízkosti obchodního domu se nachází několik autobusových a trolejbusových zastávek.

V případě dopravy vlastní automobilem, je k parkování možné využít velké podzemní parkoviště v suterénu obchodního domu (1. hodina zdarma, dále pak 30Kč/1 hod.). Po předchozí domluvě lze zajistit 24 hodinový parkovací lístek za poplatek 100Kč (kontaktní osoby níže).

Pozvánka je určena pro dvě osoby, je však možný doprovod i více hostů. Prosíme o potvrzení Vaší účasti do 26. 8. 2022, s uvedením počtu míst k rezervaci, na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V případě jakýchkoliv dotazů se nás neváhejte obrátit.
Kontaktní osoby: Lenka Skokanová: 736 751 202, Edita Moučková: 727 942 327.

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

 

 

Nominační formuláře Duhového křídla 2022 jsou od 1. 8. 2022 uzavřeny.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří v jednotlivých kategoriích nominovali.

Formuláře budou opět dostupné při vyhlášení nového ročníku Duhového křídla.

 

Pardubický kraj ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením organizují letos již desátý ročník ceny Duhové křídlo. Jedná se o ocenění organizacím a jednotlivcům pracujícím v sociálních službách a ve prospěch osob se zdravotním postižením.

 

Pokud jste se setkali s někým, kdo by si toto ocenění zasloužil, nominujte ho na cenu Duhové křídlo. 

Cena je udílena ve čtyřech kategoriích: 

 

• Profesionál

• Dobrovolník / Filantrop

• Poskytovatel sociálních služeb

• Cena Michala Hašta za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením

 

Formuláře jsou k dispozici na webu www.duhovekridlo.czUzávěrka přijatých návrhů je prodloužena do 31. července 2022.

 

Vyhlášení vítězů všech kategorií a slavnostní předání cen se uskuteční 22. září 2022 v Pardubicích.

 

Těšíme se na Vaše nominace.